Фото до матеріалу Коли хочеш змінити щось на краще у своєму селі. Знайомтесь, 15- річна школярка Влада Гуржій з Черкащини Коли хочеш змінити щось на краще у своєму селі. Знайомтесь, 15- річна школярка Влада Гуржій з Черкащини

Школярка 15-річна Влада Гуржійвідремонтувала в селищі Ірдинь біля Черкас дві зупинки. Прикрасила їх петриківським розписом.

— Торік вирішила щось змінити у своєму селі, — розповідає Влада. — Знайшла програму неформальної освіти "Майстерня сільських ініціатив". Запропонувала свій проект "Друге життя зупинкам". Координатори підтримали. У них пройшла навчання, вдосконалила свій проект і розробила кошторис. Мені виділили тисячу гривень. Цих грошей було мало. Та спонсорів вирішила не шукати. Взяла порожню банку, й обійшли з однолітками майже все село. Розповідала людям, на що потрібні гроші. Зібрали 600 гривень. Організувала у школі ярмарки. На них вторгували ще 1000 гривень.

Будівельні матеріали купували разом із мамою. Людей, які реставрували б зупинки, знайшов староста нашої територіальної громади. Два місяці працівники відновлювали дахи і штукатурили стіни. Стежила, щоб усе робили якісно. Потім зайнялася розписом. Допомагали мені мати й сестра. Одну зупинку розмальовували чотири дні.

Влада Гуржій навчається у 10-му класі. Мріє стати лікарем.

1vib за матеріалами: Gazeta.ua.

Рекомендуємо до перегляду: Ігор Козловський, перші слова після звільнення

Популярні матеріали